Dixit” – czym jest i jak grać?

“Dixit” to gra karciana, w której gracze muszą odgadnąć, który z nich jest autorem danego zdania. Zdania mogą być o dowolnej tematyce – od absurdalnych do życiowych. Aby odgadnąć, kto jest autorem danego zdania, gracze muszą sięgnąć po swoje własne doświadczenia i interpretować je według własnego rozumienia.

Gra polega na tym, że jeden z graczy (autor) wybiera jedno ze swoich zdań i mówi je głośno. Następnie każdy z pozostałych graczy (odgadywacze) wybiera jedną ze swoich kart i umieszcza ją na stole. Karty są tak skonstruowane, że mogą pasować do różnych zdań. Autor musi teraz odgadnąć, które zdanie należy do którego gracza.

Aby to uczynić, autor rozkłada na stole wszystkie karty odgadywaczy i przegląda je. Następnie autor wskazuje jedno ze swoich zdań, a odgadywacze muszą sięgnąć po swoje karty i ułożyć je według tego, co sądzili o danym zdaniu. Jeśli autor prawidłowo odgadnie, kto jest autorem danego zdania, to ten gracz otrzymuje punkt. W przeciwnym razie punkt otrzymujemy my.

Gra toczy się tak długo, aż jeden z graczy uzbiera 7 punktów lub więcej.

Czym jest?

Dixit to gra karciana, w której gracze muszą odgadnąć, który z nich jest autorem zagadki. Zagadka polega na tym, że autor musi podać tylko jeden słowo, a reszta graczy musi odgadnąć, o co chodzi. Gra polega na tym, że każdy gracz ma swoją kartę z obrazkiem i musi podać jedno słowo, które opisuje obrazek. Następnie inni gracze mają do wyboru kilka kart i muszą wybrać taką, która według nich odpowiada zagadce. Jeśli odgadną autora, to on otrzymuje punkt, jeśli nie – autor otrzymuje punkt.

Dixit – jak grać?

“Dixit” to gra karciana, w której gracze muszą odgadywać, jakie zdanie napisał autor. Zadanie to jest trudne, ponieważ autor może używać dowolnego słowa lub zdania. Gracze mogą również używać swoich własnych słów lub zdań. Aby wygrać, gracz musi użyć swojego umysłu i kreatywności.

Gra polega na tym, że jeden z graczy bierze kartę ze zdaniem i tłumaczy je swoimi słowami. Pozostali gracze otrzymują po 3 karty ze zdaniami i muszą dobrać taką, która według nich najlepiej oddaje to co usłyszeli. Jeśli więcej niż jeden gracz dobierze taką samą kartę, to wygrywa ten, kto był pierwszy. W przypadku gdy żaden z graczy nie dobierze poprawnej karty, to wygrywa autor.